zobacz nasz profil na facebooku

Rekuperacja

Rozumiemy, że wzrosty ceny energii oraz duże zanieczyszczenie powietrza powodują zainteresowanie  rozwiązaniami pozwalającymi zredukować koszty energii. Takim rozwiązaniem jest właśnie rekuperator. System monitoruje jakość powietrza: kurz, pyłki i zanieczyszczenia, które są wychwytywane dzięki dokładnej filtracji, a jednocześnie usuwa z budynku CO2 i wilgoć. Chroni to budynek przed zawilgoceniem i eliminuje ewentualne siedliska roztoczy oraz pleśni.

Świeże powietrze w pomieszczeniu to gwarancja dobrego samopoczucia osób w nim przebywających jak i redukcja zużycia energii dzięki odzyskiwaniu ciepła podczas wymiany powietrza.

Zalety rekuperacji:

  • świeże powietrze i idealny klimat w domu
  • współpraca z instalacją grzewczą
  • funkcja odzysku ciepła według indywidualnego zapotrzebowania klienta
  • kontrola wilgotności powietrza w pomieszczeniach
  • funkcja chłodzenia powietrza latem
  • redukcja kosztów ogrzewania

 

W ofercie posiadamy również systemy rekuperacji przeznaczone dla mieszkań lub istniejących już budynków,

gdzie na etapie projektowym nie została przewidziana centralna wentylacja mechaniczna. W przeciwieństwie do centralnych układów wentylacji, nie wymaga układania przewodów powietrznych. Urządzenia są przeznaczone do wbudowania w ścianę zewnętrzną domu i bezpośredniego przyłączenia do instalacji elektrycznej. Dzięki temu idealnie nadaje się do zamontowania w już zamieszkanych budynkach. Produkt ten może być sterowany automatycznie dzięki pomiarom wilgotności lub manualnie przez domowników za pomocą pilota.

Vaillant – wentylacja do domów i mieszkań:

Współpraca

KM Elektro
Pluscom
Nowrem
Igies
PAS
Twój developer